Aktuality

Denní věštec - sobota a neděle 25.-26.7.

Celý víkend jsme si užívali v Rabštejnovicích. V sobotu hned po ráno jsme hledali vězně, kteří uprchli z Azkabanu. Vždy z každé koleje uprchli 2 studenti (ti nejstarší) a proměnili se ve vězně. Museli se co nejlépe zamaskovat a ukrýt v ohraničeném lese. Jako bonus se ukryl i Lukáš a Krasoň. Za jejich odchycení byla možnost získat body navíc do hodnocení. Nejlépe si vedla kolej Hůlkovnící, kteří objevili celkem 4 vězně. Hůlkovníci mají celkem 7 členů – Eliška, Kuba, Evík, Maty, Fanda, Dan, Verča.
Před obědem jsme s Makovicí studovali nová kouzla a věštění. Odpoledne bylo opět počasí na koupání, tak jsme smočili naše těla ve vodní nádrži a nakoupili si v místním kiosku.
Po svačině nás Pepíno alias prof. Brumbál pasoval do kouzelnických hodností – kouzelník pomocník 1. třídy.
V  podvečer jsme si s Fabiánem a Honzou zahráli naši oblíbenou běhací hru Piráti a převozníci.
Večer společně s Johnym bylo zpívání u ohně. Ze zpěvníků jsme si společně zazpívali písničky: 17 dnů, Okoř, Frankie dlouhán, Tři kříže a další.

A je tu neděle.
Ráno jsme si přispali do půl deváté. Ke snídani Kraken vykouzlil vánočku a kakao. Důkladně jsme provedli úklid svých kolejí a celé školy. Po celé dopoledne jsme hledali Kámen mudrců. Pomocí kouzelných formulí a čarování hůlkou, každá kolej překonávala nebezpečné bytosti a došla až n místa, kde byl Kámen mudrců. Po sváče jsme opět soutěžili v CTH – Neviditelný plášť. Nedělní den byl zakončen v duchu sportu. Byla totiž zahájena olympiáda. Každá kolej zazpívala svoji hymnu:

Kouzla čáry lektvary, to jsou pro nás minihry. Známe sílu společnou, dostanem se na konečnou.
„Elínov“

My jsme žáci Honzíka, vše před námi utíká, máme vše nejlepší – u týmu Kuba nejvyšší.
„Hůlkovníci“

My jsme žáci Makiny, chceme nosit bikiny. Kouzlíme, vážíme, od Makči vše umíme.
„Makmizel“

My jsme žáci školáci, nejsme žádní žebráci. Fabovi mimoni, nejsou žádní lemroni.
„Fabovi“