Aktuality

Oriónská nóta

 

Krásný konec víkendových radovánek, milí rodičové. Přináším pár zpráviček z táborového dění. V pátek se v městečku Orion opět strhl lítý boj o další prvenství v etapě CETEHu. Tentokrát na motivy známé hry scrable. Vše se však odehrávalo v lese a v boji o písmenka bylo vidět skutečné zapálení.

A jakže to celé zápolení dopadlo? Jako první se umístili Ohniví banditi, druzí Mustangové a gang Bang Bang. Odpoledne se pak programu chopili sami vedoucí a zahráli hru s šátky. V podvečer se konala příprava scének k sobotnímu slavnostnímu ohni a večer pak malý ohýnek se zpěvníčky. Od ohně se pak všichni (jednotlivě či po dvojicích) vydali na noční cestu lesem za světýlky. Musím říci, že všichni tento úkol odvahy zvládli na jedničku a na konci cesty pak stvrdili orionské přátelství podpisem u sheriffa Pepína a indiánky Jitušky. Přestože po cestě nestrašily žádné prérijní příšery jako či potulní bandité jako Krysa Khárl, Toulavý Kojot či Bill Vystřelené Oko, ještě jednou vzdávám čest všem odvážlivcům, kteří noční stezku absolvovali.

V sobotu jsme pak vyzkoušeli zdatnost v posílání a přijímání tajných kódů v Morseově abecedě, což je skutečně jednou z nejnáročnějších dovedností lesní moudrosti. Je vidět, že už se naši malí osadníci leccos naučili. My však jejich um prověříme v další etapové hře mnohem důkladněji, ale o tom, milí rodiče, ani muk J Vzhledem k tomu, že nás již v pátek poctili svou návštěvou někteří staří Orioni jako Evik, Lucka, Vítek a Dan, využili jsme jejich přítomnosti ke snad nejoblíbenější hře všech dob – piráti a převozníci. Jako kapitány družstev vybrala indiánka Jíťa Vítka a Dana. No co Vám budu povídat, bylo se na co koukat, nohy kmitaly a taktika ukázala své. Každopádně je třeba vyzdvihnout nejlepší „tygraře“, kterými se bezpochyby stal Fába, Táďa, Anička a Nela. V podvečer se pak opět všichni věnovali přípravě scének. Svůj čas využila jednotlivá městečka opravdu do nejposlednější vteřiny a popravdě se bylo na co koukat. Všichni osadníci svými hereckými výkony zazářili a zároveň nás všechny pobavili. Za zmínku jistě stojí krátký akt o naší zdravotnici Pipča, která dle jednoho z pojetí zvítězila v hodu desinfekcí. U slavnostního ohně pak samozřejmě nemohlo chybět pár písniček a známý indiánský tanec, který se zrychluje, zrychluje a zrychluje, až se Vám z toho pletou nohy, a jehož přeborníkem je bezpochyby sheriff Pepíno. Zřejmě proto jeho exhibici vždy vyprovokuje on. Slavnostní večer nakonec vyšperkovali někteří dobrovolníci svými vtipy jako například Klárka vtipem od své maminky Kristí :-)

Sheriff Orion City

Last Updated (Sunday, 22 July 2012 22:11)